W środę 17 maja uczniowie klasy 1 i 2 udali się na jednodniową wycieczkę do Poznania.

Dzieci uczestniczyły w niezwykłej lekcji zorganizowanej w przestrzeni wystawy Nie To Niebo w Centrum Kultury ZAMEK.

Zaaranżowana na kształt astronomicznego laboratorium wystawa, przeniosła młodych odbiorców w świat gwiazd i asteroid, kosmicznych wyzwań oraz wynalazków i odkryć. Ważnym wątkiem ekspozycji był lokalny kontekst poznawania Kosmosu. Uczniowie nie tylko obejrzeli wystawę z przewodnikiem, ale zostali zaproszeni do mikro – eksperymentów, realizowanych w grupach.

Drugim punktem programu było zwiedzanie Zamku Cesarskiego, jednej z najbardziej niezwykłych budowli Poznania. Zamek powstał w latach 1905−1910 jako rezydencja ostatniego niemieckiego cesarza Wilhelma II.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Gnieźnie, aby zjeść posiłek w Restauracja McDonald’s.