12 maja obchodzony jest Dzień Pielęgniarki i Położnej – święto ustanowione przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek w 1973 roku. Dziś na zaproszenie 4 latków odpowiedziała Pani pielęgniarka Grazyna Jakubowska. Postanowiła z dziećmi spędzić swoje święto. Opowiedziała przedszkolakom o swojej pracy. Przypomniała jak cenne jest zdrowie. Największe zainteresowanie wzbudziła jednak torba z którą przybyła Pani Grażyna, a zwłaszcza jej wyposażenie, czyli aparat do mierzenia ciśnienia, stetoskop, strzykawki, bandaże i inne akcesoria medyczne. Pani pielęgniarka zademonstrowała dzieciom niektóre proste zabiegi, np. założenie opatrunku, a nawet mierzenie ciśnienia. Pani Grażynce dziękujemy za spotkanie oraz życzymy jej i wszystkim pielęgniarkom wszystkiego co najlepsze, sukcesów w pracy zawodowej oraz spełnienia najskrytszych marzeń z okazji święta.