W dniach od 1 do 7 maja 2023roku, uczniowie szkoły w Powidzu wzięli udział w biegu patriotycznym. Promując aktywność fizyczną połączoną z postawą patriotyczną zachęcałyśmy dzieci i młodzież do startu. Bieg ze względu na swoją wirtualną formułę był realizowany przez uczestników w dowolnym miejscu i porze dnia. Uczniowie klas I-III, pokonywali trasę dwóch kilometrów, natomiast IV -VIII pięć kilometrów w różny, wybrany przez siebie sposób: rowerem , spacerem, marszem, biegiem, na rolkach, hulajnogą (elektryczne wykluczyliśmy :)) . W Powidzu i okolicy królowały kolory biały i czerwony, to był jeden z warunków udziału w biegu: uczestnik podczas pokonywania dystansu musi posiadać na sobie element patriotyczny (np. ubrania w kolorach biało- czerwonych, flagę Polski, namalowaną na twarzy flagę Polski .

Gratulujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie, bo to właśnie oni wygrali już na stracie! Uśmiechnięte twarze i doskonała kondycja fizyczna to dowód zwycięstwa!