Warsztaty wielkanocne dają niepowtarzalną możliwość twórczego przygotowania się do świąt Wielkiej Nocy i stworzenia dekoracji idealnej do wielkanocnego koszyczka.

W miniony wtorek uczniowie klasy III uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych połączonych z praktyczną nauką pieczenia babeczek. Dzieci podzieliły się na cztery zespoły, otrzymali sprawdzony przepis na ciasto i przystąpili do pracy. Mamy , panie Andżelika Galińska i Kinga Olesińska przyglądały się tym zmaganiom kulinarnym oferując swoją fachową pomoc i wsparcie. Praca w grupach była świetnie zorganizowana: jedna osoba czytała przepis, kolejne odmierzały produkty, przesiewały mąkę, rozbijały jaja, mieszały itd… Wypełnione ciastem papilotki powędrowały do pieca.

Podczas oczekiwania na upieczone babeczki rozmawialiśmy o świątecznych tradycjach i obrzędach. Dzieci rozwiązywały quizy, zagadki i wykreślanki. Zrobiliśmy również głosowanie na ulubioną potrawę- wygrał żurek!

Po powrocie z kuchni babeczki były dwa razy większe i pachniały wspaniale. Nadszedł więc moment dekorowania. Po przygotowaniu lukrowej polewy, mamy odsunęły się od stołów, właściwie już nikt nie potrzebował pomocy osób dorosłych. Klasa zamieniła się w prawdziwą artystyczną pracownię cukierniczą.
Dziękujemy rodzicom za pomysły i pomoc.

Efekty pracy prezentujemy na załączonych zdjęciach!