W środę 5 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia 2023 pod hasłem „Zdrowie dla wszystkich”.

W 1948 roku kraje z całego świata połączyły siły i założyły Światową Organizację Zdrowia (WHO), aby promować zdrowie, zapewniać światu bezpieczeństwo oraz służyć bezbronnym – by każdy i wszędzie mógł osiągnąć najwyższy poziom zdrowia oraz dobrego samopoczucia.

7 kwietnia 2023 r. Światowa Organizacja Zdrowia będzie obchodzić 75. rocznicę swojego istnienia. Rocznica ta jest okazją do spojrzenia wstecz na sukcesy osiągnięte w dziedzinie zdrowia publicznego, które poprawiły jakość życia w ciągu ostatnich siedmiu dekad.

Uczniowie naszej szkoły wysłuchali krótkiej audycji promującej sukcesy Światowej Organizacji Zdrowia oraz mogli obejrzeć wystawę pod hasłem „7 IV Światowy Dzień Zdrowia”.

Rok 75-lecia WHO jest okazją do spojrzenia wstecz na sukcesy w dziedzinie zdrowia publicznego, ale to także okazja do zmotywowania do konkretnego działania.

Dołączmy do działań WHO w drodze, do osiągnięcia zdrowia dla wszystkich ludzi na świecie, aby stawić czoła wyzwaniom zdrowotnym dnia dzisiejszego  ̶  i jutra.