W piątek, 24 marca 2023 roku nasi uczniowie spędzili noc w szkole. Po raz siódmy zorganizowaliśmy spotkanie pt. „Pokochaj szkołę”. Tym razem oprócz uczniów klasy 7 i 8 naszej szkoły uczestniczyli także uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 ze Słupcy.

Podczas wieczoru uczniowie mieli okazję spotkać się z ciekawymi ludźmi – tegoroczną edycję odwiedzili i podzielili się swoją pasją i pracą strażacy z OSP Powidz. Młodzież mogła nie tylko posłuchać o pracy strażaków, ich zadaniach, ale również mieli okazję „ratować” poszkodowanych.
Był także czas na integrację i wspólne gry bez telefonów. Pan Andrzej Penkert przygotował także niespodziankę w postaci pokazu filmowego. Uczniowie mogli obejrzeć najważniejsze fragmenty filmów poświęconych szkole: „Pan od muzyki”, „Stowarzyszenie umarłych poetów” oraz „Młodzi gniewni”.
Oczywiście nie zabrakło także nocnego zwiedzania zakamarków szkoły, do których uczniowie na co dzień nie mają dostępu. Spotkanie zakończyło się w sobotę rano.
Nad bezpieczeństwem i dobrą zabawą czuwali: p. Sławomir Skudzawski, p. Elżbieta Skudzawska, p. Ewa Rydzyńska oraz p. Anna Wierzbicka