W dniach 27 do 30 marca uczniowie w dwóch grupach wiekowych klasy 1-4 i klasy 5-8 uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych przygotowujących do jak najlepszego przeżycia Świąt Wielkiej Nocy. Spotkania rekolekcyjne prowadził misjonarz ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny z klasztoru z Kazimierza Biskupiego ks. Michał Krych. W ostatni dzień rekolekcji uczniowie spotkali się z klerykiem Elizeuszem, który pochodzi z Madagaskaru, a studiuje w Wyższym Seminarium Duchownym w Kazimierzu Biskupim. Kleryk mimo trudności językowych ( uczy się j. polskiego od września ubiegłego roku) opowiedział jak żyją dzieci i młodzież oraz rodziny na Madagaskarze. Wielkie zdziwienie dla naszych uczniów była informacja, iż ich rówieśnicy z Madagaskaru nie mają telefonów komórkowych, tabletów, komputerów i internetu. Wiele jest różnic życia w Polsce i na Madagaskarze, jednak jak powiedział pięknie kleryk jedno jest niezmienne, a mianowicie Jezus, który kocha każdego człowieka.