Wszyscy wiemy, jak ważna jest woda dla każdej żywej istoty na Ziemi. Dlatego Światowy Dzień Wody w naszej szkole, to bardzo ważna data. Podczas zajęć przyrodniczych uczniowie omawiają takie zagadnienia jak: ochrona zasobów wodnych, domowe sposoby oszczędzania wody, retencja. Aby rozszerzyć wiedzę i zachęcić do rozważnego gospodarowania zasobami wody przeprowadzone zostały konkursy „WODA ŻRÓDŁEM ŻYCIA”, a jego zwycięzcy otrzymali tytuł ZNAWCY WODY I PRZYRODY. Są nimi: Rafał Andrzejewski z klasy IV, Jan Rutkowski z klasy V, Krzysztof Szymajda z klasy VI, Jakub Walczak z klasy VII, Lena Bocheńska z klasy VIII

Ponadto uczniowie układali rymowanki o tematyce przyrodniczej. Przeprowadzone zostały także pogadanki z najmłodszymi dziećmi w przedszkolu. Oddziały przedszkolne odbyły także spacer brzegiem jeziora i zapoznały się ze ścieżką edukacyjną RYBY.

Jeziora nie zaśmiecamy,
wręcz przeciwnie, odpadki z niego wyciągamy.

Wodę najbardziej doceniamy,
bo dzięki niej życie mamy.
O retencji wszystko wiemy
i do sadzenia drzewek się szykujemy.
Łąki kwietne też zakładać będziemy
bo ich pięknem się delektujemy.
Chlubę szkole przyniesiemy,
Aktywnymi Błękitnymi się staniemy!

My piątoklasiści wodę szanujemy, więc każdego dnia oszczędzać ją będziemy!!!