Pierwszy dzień wiosny to wspaniała okazja do wspólnej zabawy. Włączyli się do niej wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej w Powidzu. W tym roku obchodziliśmy ten dzień pod hasłem: WIOSNA ROZKWITA I O WODĘ PYTA. Sale lekcyjne były odświętnie – wiosennie udekorowane, Marzanny przygotowane i….. rozpoczęła się wspólna zabawa. Cała szkoła zgromadziła się na korytarzu aby pożegnać zimę i przywitać cieplejszą porę roku – WIOSNĘ. Poszczególne klasy zaprezentowały wierszyki, hasła i marzanny.

Wyłonione zostały dwie klasy, które najwspanialej przywitały wiosnę.

W kategorii klas 1-4 zwyciężyła klasa I zdobywając 122 punkty, klasa IV zdobyła II miejsce z wynikiem 119 punktów, a klasa III uklasyfikowała się na III miejscu zdobywając 118 punktów.

W kategorii klas 5-8 zwyciężyła klasa V z wynikiem 105 punktów, II miejsce zajęła klasa VI zdobywając 104 punkty, klasa VIII zdobyła 72, a klasa VII 67 punkty.

Dzień wiosny, to od wielu lat w naszej szkole także DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI – najstarsi uczniowie próbowali swoich sił jako nauczyciele. Przyznać trzeba, że z bardzo różnym rezultatem…..

Najważniejsze, że wszyscy się świetnie bawili i wiosnę do przybycia zachęcili.