Jak co roku 17 marca w naszej szkole obchodzimy Dzień Świętego Patryka – patrona Irlandii. Dzień ten nie jest jedynie świętem narodowym Irlandii, ale również jednym z najchętniej obchodzonych świąt na świecie. 17 marca dominuje kolor zielony, gdyż Irlandia to zielona wyspa.

W tym wyjątkowym dniu przybyli do nas uczniowie wraz z opiekunami z różnych szkół: ZSP Witkowo z p. Sławomirą Szymajdą, ZSP Mielżyn z p. Elwirą Wasiewicz oraz SP Ostrowite wraz z p. Adamem Pliszką. Nie zabrakło również żołnierzy amerykańskich z bazy wojskowej w Powidzu.

Uczniowie rywalizowali w dwóch konkursach: konkursie wiedzy o Irlandii- SHAMROCK – II edycji oraz w konkursie na najlepsze przebranie Leprechauna.

Wyniki konkursu wiedzowego Shamrock – II edycja:

I miejsce- ZSP Witkowo

II miejsce- ZSP Mielżyn

III miejsce- ZSP Powidz

Wyniki konkursu na przebranie Leprechauna:

I miejsce- ZSP Mielżyn

II miejsce- ZSP Powidz

III miejsce- ZSP Witkowo

Oprócz konkursów uczniowie wzięli też udział w warsztatach mydełkowych SOAP WORKSHOP, podczas których samodzielnie przygotowali zielone mydełka.

Następnie nadszedł czas na bliższe spotkanie z amerykańskimi żołnierzami, którzy byli pod wrażeniem wiedzy i zdolności naszych uczniów oraz ich talentów plastycznych. Bardzo długo podziwiali wystawę garnców ze złotem ( Pots of gold), które zostały przygotowane na szkolny konkurs (rozstrzygnięcie konkursu już we wtorek). Żołnierze opowiedzieli o sobie oraz chętnie odpowiadali na pytania uczniów. Zatańczyli też wspólnie z nami taniec Leprechauna oraz wzięli udział w quizach Kahoot o Polsce oraz Ameryce. Zabawa była przednia!

Nie obyło się również bez zielonych słodkości, które bardzo wszystkim smakowały.

Uczniowie powidzkiej szkoły z wielkim zaangażowaniem celebrowali Dzień Świętego Patryka zakładając coś zielonego na siebie oraz zdobiąc klasy w barwy flagi irlandzkiej.

17 marca to już nasza mała ,,powidzka” tradycja:)

Do zobaczenia za rok!

Nauczyciele języka angielskiego