Zakupiony w ramach Laboratoriów Przyszłości sprzęt odpowiada potrzebom naszej szkoły, jest i będzie wykorzystywany na lekcjach obowiązkowych – do realizacji podstawy programowej, a także na zajęciach dodatkowych oraz kołach zainteresowań.

Podstawowym sprzętem, który jest nieodzownym, a zarazem kreatywnym elementem wyposażenia każdej sali lekcyjnej są tablice suchościeralne wykorzystywane codziennie w procesie dydaktycznym.

Technologia druku 3D daje uczniom możliwość uczestniczenia w kreatywnych i innowacyjnych zajęciach, a nauczycielom zupełnie nowe możliwości prowadzenia zajęć lekcyjnych. Dzięki technologii 3D w prosty sposób możliwe jest tworzenie niezwykłych przestrzennych konstrukcji. Przy użyciu zakupionych w ramach w projektu „Laboratoria przyszłości” długopisom 3D, uczniowie klasy 6 mogli wykazać się swoimi kreatywnymi pomysłami podczas lekcji techniki. Uczniowie za pomocą długopisów 3D samodzielnie zaprojektowali i wykonali prace według swojego pomysłu.

Rysowanie długopisem 3D to nie tylko rozwijanie kreatywności i nauka planowania przestrzennego, a także doskonalenie umiejętności manualnych. Długopis 3D jest rozwiązaniem, które ułatwia prowadzenie kreatywnych i innowacyjnych lekcji. Stanowi atrakcyjną metodę pracy, która uczy cierpliwości oraz dokładności.

Zajęcia z uczniami kl. I z wykorzystaniem drukarki 3D –drukowanie cyfr .

Zajęcia w świetlicy szkolnej z użyciem laminarki.

Wykorzystanie aparatu fotograficznego.do wykonania zdjęć z różnych imprez i projektów, które organizowane i realizowane są przez szkołę – Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole, dyskoteka karnawałowo – walentynkowa, WARSZTATY EDUKACYJNE DLA UCZNIÓW KLASY 6 i 7, Zimowo lecz kolorowo,„Legendy Orła Białego” – klasa IV i V na spektaklu teatralnym w Słupcy

koordynator projektu – Dorota Kaźmierska