Nasze wrażenia po obejrzeniu spektaklu teatralnego

Dnia 2 marca br. uczniowie klas IV-V wybrali się wraz z opiekunami do Słupcy na widowisko teatralne „Legendy Orła Białego”, wystawione przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowie.

Sztuka nawiązywała do legend z czasów początków państwa polskiego. Ich bohaterami byli: Lech, Czech i Rus, okrutny król Popiel, Piast Kołodziej ( tutaj wielkie brawa należą się Kamilowi Bednarzowi za perfekcyjne wcielenie się w rolę Ziemowita), król Krak i jego bohaterska córka Wanda.

Przedstawienie teatralne przypomniało nam ważne wydarzenia historyczne: chrzest Polski w 966 roku, zjazd gnieźnieński w 1000 r., koronację Bolesława Chrobrego w roku 1025.

Spore wrażenie wywarła na nas przykuwająca wzrok scenografia, barwne kostiumy aktorów oraz efekty specjalne, w tym gra laserowym światłem i operowanie dźwiękiem.

Strzałem w dziesiątkę okazało się nawiązywanie przez aktorów więzi z publicznością i zapraszanie widzów na scenę, o czym mógł się również przekonać Bartek Walczak, który wcielił się w Bolesława Chrobrego i przez chwilę poczuł się królem ze złotą koroną na głowie.

„Legendy Orła Białego” dostarczyły nam wielu niesamowitych doznań i wzruszeń. Czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkanie ze sztuką.