Dnia 14.02.2023 r. w naszej szkole obchodziliśmy Walentynki – wyjątkowy dzień wyrażania sympatii czy przyjaźni. Walentynki to również święto zakochanych. Tego dnia ludzie wysyłają do ukochanych walentynkę – wiersz albo wyznanie miłosne. Niekiedy obdarzają się upominkami. Nazwa Walentynki pochodzi od imienia św. Walentego, patrona zakochanych.

Tradycyjnie zorganizowano pocztę walentynkową. Uczniowie, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, wrzucali własnoręcznie wykonane serduszka i kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanej skrzynki. Następnie kartki zostały rozdane w czasie zajęć lekcyjnych. Wszyscy odbiorcy byli mile zaskoczeni.

Podczas Walentynek obowiązywał ubiór w kolorze czerwonym. Nasi uczniowie jak zwykle spisali się na medal. Chłopcy z klasy VII oraz VIII zadbali w tym szczególnym dniu o nastrojową muzykę umilając wszystkim przerwy.
Ponadto klasy rywalizowały w szkolnym konkursie na walentynkowy wystrój klasy.
Oto wyniki:


I miejsce- klasa II
II miejsce- klasa I
III miejsce- klasa V

Dziękujemy za zaangażowanie:)

Niepowtarzalna atmosfera szkolnych Walentynek pozostanie z pewnością na długo w pamięci wszystkich uczniów i nauczycieli.