W bieżącym roku województwo wielkopolskie obchodzi jubileusz 20 lat współpracy z krajem związkowym Brandenburgia. Z tej okazji zorganizowana została WIELKOPOLSKA ZBIÓRKA KSIĄŻEK, w ramach której zbierane są książki dla dzieci i młodzieży, które przekazane zostaną uczniom uczącym się języka polskiego w brandenburskich szkołach.

Zapraszamy do udziału w tej międzynarodowej akcji i przekazywania przeczytanych bajek, opowiadań, komiksów czy powieści, które mogą cieszyć jeszcze innych czytelników. Książki przynosić można do sali językowej, do 7 marca. Prosimy, aby były w dobrym stanie, bez śladów zniszczeń.

Zbiórka organizowana jest przez: Zamek Trebnitz Centrum Kształcenia i Spotkań, Wielkopolskie Kuratorium Oświaty, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego oddział Poznań, Komisję Dialogu Obywatelskiego przy Wydziale Oświaty Urzędu Miasta Poznania, PARteam.