W tym miesiącu uczniowie zapoznali się z zawodem fotografa i filmowca wykorzystując do tego kamerę ze statywem, aparat fotograficzny. Następnie materiał wizualny był poddawany obróbce. Uczniowie dzięki tym zajęciom rozwijali kompetencje cyfrowe oraz uczyli się świadomie i odpowiedzialnie rejestrować obraz i dźwięk.

Konkurs PRAWA DZIECKA OCZAMI DZIECI

Balik karnawałowy klas I – III

JUŻ WKRÓTCE DZIEŃ PIZZY

Dzień Babci i Dziadka

Parafialny koncert kolęd i pastorałek

160. Rocznica wybuchu Powstania Styczniowego

LEKCJA PIERWSZEJ POMOCY

,,Bezpieczne ferie”- spotkanie z funkcjonariuszami policji oraz straży pożarnej

Z WIZYTĄ W SCHRONISKU

Wykorzystane na zajęciach roboty edukacyjne Ozoboty były dla uczniów świetną zabawą i nauką. Robotem uczniowie kierowali za pomocą intuicyjnych, graficznych aplikacji, które obsługiwali z poziomu tabletu.

Zajęcia z wykorzystaniem klocków Lego Education Spike Prime miały na celu rozwijanie kreatywności i myślenia logicznego poprzez tworzenie własnych projektów, naukę programowania.

Zajęcia z wykorzystaniem drukarki 3D – uczniowie kl. I poznają kolejną literę z alfabetu.

Długopisy 3D pen – zajęcia w nauczaniu indywidualnym z informatyki – zasady działania i posługiwania się długopisem 3D, wykonywanie napisu oraz zajęcia w ramach lekcji techniki w kl. 6, wykonywanie przestrzennych modeli domków, elementów przyrody, uczniowie ćwiczyli sprawności grafomotoryczne, planowania przestrzennego, współpracy w grupie.

Wykorzystanie na zajęciach laminatora pozwoliło uczniom przygotować wystawę prac plastycznych zabezpieczając je przed zniszczeniem. Uczniowie zostali zaznajomieni z jej działaniem, ustalali odpowiednią temperaturę laminowania do grubości folii.

Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności.

koordynator projektu – Dorota Kaźmierska