„Body Worlds w niesamowicie interesujący sposób przedstawia tajemniczość naszego ciała. Na jednym poziomie widzimy zawiłość ludzkiego ciała, a na innym poziomie przyglądamy się komuś, kto myślał i oddychał. Ta wystawa – to ciekawe i niezapomniane doświadczenie, obok którego nie można przejść obojętnie. Polecam w szczególności osobom, które interesują się ludzką naturą ora chciałyby dowiedzieć się o sobie czegoś więcej.”

Dr. Carlyle, Wydział Psychiatrii w Medical College of Wisconsin

Tę właśnie, najliczniej odwiedzaną na świecie wystawę mieli okazję zwiedzić uczniowie klas 6, 7, i 8 Szkoły Podstawowej w Powidzu. Młodzież z niezwykłym zainteresowaniem zapoznawała się z budową ciała człowieka od momentu poczęcia, aż do śmierci człowieka. Oprócz szczegółów anatomicznych i funkcjonowania poszczególnych układów wewnętrznych, była okazja do przypomnienia sobie zasad racjonalnego odżywiania, niezwykłej roli aktywności fizycznej i odpowiedniego trybu życia na nasze zdrowie. BODY WORLDS AND THE CYRCLE OF LIFE zadziwiła wszystkich zwiedzających swoją niezwykłością i unikatowym sposobem prezentacji ludzkiego ciała i jego funkcjonowania.

27.01.2023r.