23 stycznia uczniowie klasy 7 wraz z dyrekcją i katechetą udali się na rajd szlakiem Powstańców Styczniowych. Pierwszym przystankiem była Słupca, gdzie uczniowie mogli zobaczyć nowy mural na ścianie ZSZ, który poświęcony jest wydarzeniom z 1863 roku. Następnie udali się do Giewartowa, gdzie w kościele czekał na nich gospodarz – ks. Jacek Dziel, proboszcz tamtejszej parafii. Młodzież usłyszała o historii giewartowskiej świątyni, a także o czasie Powstania Styczniowego na tamtych terenach. Uczniowie wzięli także udział w krótkiej modlitwie za zmarłych w bitwach o wolną Polskę, a także o pokój na Ukrainie i świecie. Z Giewartowa wyruszyli w pieszą wędrówkę do Mieczownicy, na miejsce upamiętniające bitwę z 1863 roku. Na miejscu czekali na naszą młodzież Wójt Gminy Powidz – pan Jakub Gwit oraz Wice Wójt Gminy Ostrowite – pani Małgorzata Wesołowska. Po krótkich przemowach delegacje uczniów oraz władz gminnych złożyły symboliczne znicze na mogile poległych powstańców.

Więcej o miejscu można przeczytać TUTAJ