Dzisiaj 1 grudnia w Światowym Dniu AIDS odbyła się w Słupcy w Sali Herbowej Starostwa Powiatowego XX Powiatowa Olimpiada Wiedzy o HIV/AIDS, w której wzięły udział Fabiola Somerfeld i Martyna Lipczyńska.

Jej celem było sprawdzenie wiedzy na temat zakażeń wirusem HIV i choroby AIDS, uświadomienie zagrożeń, promowanie odpowiedzialności za własne zdrowie i zdrowie innych oraz ukształtowanie właściwych postaw i zachowań.

Do tegorocznej XX Powiatowej Olimpiady, po eliminacjach szkolnych, które odbyły się 23 listopada, zakwalifikowały się dwie uczennice klasy VIII, Fabiola Somerfeld i Martyna Lipczyńska.

Oficjalne ogłoszenie wyników odbędzie się 9 grudnia br.

Dziękujemy laureatkom etapu szkolnego Fabioli i Martynie, które reprezentowały naszą szkołę na etapie powiatowym i życzymy jak najwyższych wyników.

Podziękowania składamy również Panu Wiktorowi Somerfeld, który dowiózł dziewczęta na olimpijskie zmagania do Słupcy.