Dzisiaj 17 listopada przypada Światowy Dzień Rzucania Palenia 2022.

Papierosy są najbardziej rozpowszechnioną, ogólnodostępną i akceptowalną społecznie używką. Światowa Organizacja Zdrowia uznała palenie tytoniu za czynnik najpoważniejszego ryzyka zdrowotnego i główną przyczynę przedwczesnej umieralności.

Dlatego, jedną z akcji zwracających uwagę na problem palenia jest Światowy Dzień Rzucania Palenia obchodzony każdego roku w trzeci czwartek listopada, ponieważ ważnym elementem profilaktyki palenia tytoniu jest udostępnianie wiedzy na temat jego skutków zdrowotnych, w tym dotyczących palenia biernego czy wpływu na zdrowie nowego sposobu palenia jakim jest korzystanie z papierosów elektronicznych.

Światowy Dzień Rzucania Palenia jest bardzo dobrą okazją na podjęcie decyzji o zerwaniu z nałogiem, który niszczy zdrowie, a nawet życie palacza i jego najbliższych.

Uczniowie naszej szkoły mogli zapoznać się z materiałami edukacyjnymi oraz wysłuchać audycji na temat szkodliwego wpływu papierosów na nasze zdrowie.