Dnia 16 listopada 2022r. uczniowie klasy 1 i 2 wraz z wychowawcami wybrali się do Balczewa, w którym znajduje się Zakład PLAST-MAR oraz Klub Jeździecki MORGAN.

W Punkcie Edukacji Ekologicznej PLAST-MAR  zgłębiali wiedzę dotyczącą ochrony środowiska i segregowania śmieci.

Najpierw w dużym kolorowym holu dowiedzieli się co to są odpady. Potem poznali zasady ich segregacji. Widzieli poszczególne etapy przetwarzania odpadów z tworzyw sztucznych do momentu powstania granulatu, który wykorzystuje się ponownie do produkcji.

Następnie uczestniczyli w lekcji prowadzonej w klasie, w czasie której obejrzeli prezentację multimedialną.

Część praktyczna zajęć odbywała się w hali produkcyjnej. Każdy z uczestników otrzymał w prezencie 3 kolorowe doniczki wyprodukowane w zakładzie przez wtryskarkę.

Serdecznie dziękujemy za miło spędzony czas, a przede wszystkim za utrwalenie i pogłębienie wiedzy ekologicznej.

Drugim punktem programu był pobyt w znajdującym się po sąsiedzku Klubie Jeździeckim MORGAN. Dzieci mogły zobaczyć stajnię, konie, kuce i dowiedzieć się o klubie jeździeckim, który jest miejscem dla osób kochających konie.