Dnia 15 listopada br. uczniowie klasy VI wraz z nauczycielem polonistą Sławomirą Grześkowiak uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym przez Stowarzyszenie „Powidz, że jest fajnie”.

Zgromadzonych na dziedzińcu biblioteki uczestników powitała prezes Stowarzyszenia, p. Monika Andrzejewska. Poinformowała zebranych o realizowanym projekcie „Kultura na wyciągnięcie książki”, którego częścią jest Powidzka Szafa Bookcrossingowa.

 Następnie głos zabrała dyrektor Biblioteki Publicznej w Powidzu p. Anna Wiatr, wyjaśniając cel ogólnoświatowej akcji Bookcrossingu.

 Cóż to takiego? To „uwalnianie książek”, czyli przekazywanie ich innym osobom na zasadzie: „Podaj dalej!” Książki można zostawiać w miejscach publicznych: parkach, galeriach, sklepach, kawiarniach, pociągach, ośrodkach zdrowia, hotelach czy na szlakach turystycznych. Znalazca po przeczytaniu przekazuje książkę dalej i w ten sposób żyje ona drugim życiem. Inicjatywa ta rozpowszechniła się w Stanach Zjednoczonych i stamtąd poprzez inne kraje przyszła do Polski, również do Powidza. W naszej Szafie książki można wymieniać 24 godziny na dobę.

   W dalszej kolejności uczniowie zostali poproszeni o ułożenie książek na półkach. Potem otrzymali zadanie do wykonania: Wybierz z Szafy jeden egzemplarz, przeczytaj go, a następnie uwolnij, czyli podaruj go innej osobie. Do każdej książki została włożona zakładka, zachęcająca do korzystania z Powidzkiej Szafy Bookcrossingowej.

   Dziękujemy bardzo za zaproszenie na niekonwencjonalne spotkanie z literaturą i za przybliżenie nam idei uwalniania książek. Chętnie wchodzimy w tę akcję z zamiarem dzielenia się z innymi radością czytania.

   Dziękujemy także za miły poczęstunek w Bibliotece:)