Dnia 27 października uczennice klasy VIII wraz z panią Dorotą Wareńczak udały się do ZSP w Witkowie, aby wziąć udział w konkursie kulturowo-plastycznym Jack’o’lantern. Martyna i Lena stanęły na wysokości zadania i zajęły pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych. Ponadto udział w spotkaniu, w którym uczestniczyli także amerykańscy żołnierze, uświadomił korzyści płynące z uczenia się języków obcych, zachęcił do przełamywania barier językowych w prezentowaniu swoich umiejętności lingwistycznych przed społecznością międzyszkolną, wykształcił zdrowe współzawodnictwo oraz postawę szacunku wobec innych kultur. We wspaniałej scenerii uczestnicy spotkania mogli skosztować pysznych wypieków, przygotowanych przez uczniów ZSP w Witkowie, porozmawiać z żołnierzami, którzy chętnie opowiadali o swoich doświadczeniach i przeżyciach w innych częściach świata oraz tradycjach i życiu w Stanach Zjednoczonych.

Dziękujemy organizatorom za możliwość udziału w tym spotkaniu.