We wtorek 25 października 2022r. odbyło się uroczyste Ślubowanie i Pasowanie uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Powidzu. Pasowania na ucznia dostąpiło 26 dzieci:

Antczak Ksawery, Borucki Jan, Brzeziński Paweł, Domagalska Martyna, Galińska Nikola, Hilov Daniil, Imbiorowicz Zuzanna, Kapczyńska Zofia, Kujawska Antonina,  Luranc Oskar, Łukowska Amelia, Morawski Adam, Niewiadomska Blanka, Paszkiewicz Iga, Piotrowski Huber, Rewers Oskar, Siedlecki Igor, Siemianowski Jan,  Sikora Franciszka, Skonieczna Alicja, Szałata Gabriel, Szczepańska Pola, Szypuła Maksymilian, Walda Aleksander, Wrzosek Aniela i Kobielska Alicja.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem Sztandaru Szkoły i odśpiewaniem hymnu Polski. Następnie nastąpiło długo oczekiwane ślubowanie i pasowanie na ucznia, którego dokonała dyrektor szkoły Anna Wierzbicka oraz pasowanie na czytelnika.

„Jestem małym Polakiem.

Kocham moją Ojczyznę.

Pragnę dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.

Przyrzekam być dobrym kolegą.

Przyrzekam być przyjacielem zwierząt i roślin.

Będę starał się swą nauką i zachowaniem,

sprawić radość rodzicom i nauczycielom. Ślubuję”- ślubowały dzieci.

Po części oficjalnej rozpoczął się występ artystyczny, który uczniowie przygotowali pod kierunkiem wychowawczyni Jolenty Lange-Chwiłki i nauczycielki Patrycji Tyczki-Morzyńskiej. Dzieci zaprezentowały się w krótkim montażu słowno-muzycznym, w czasie którego śpiewały piosenki i  recytowały wiersze. Każdy pierwszoklasista otrzymał Dyplom Pasowania na Ucznia oraz pierwszy w życiu dokument – legitymację szkolną. Obecni na uroczystości koledzy z klasy II i III złożyli życzenia i wręczyli drobne upominki, a rodzice pasowanych ufundowali drukarkę.

Dziękujemy Pani Dyrektor, Rodzicom, Nauczycielom i Kolegom z klasy II i III za udział w tym ważnym dla nas wydarzeniu, przekazane życzenia i upominki.