24 października 2022 roku uczniowie zaangażowani w szczególny sposób w obchody roku poświęconego Marii Konopnickiej udali się do Szkoły Podstawowej w Radolinie. Szkoła ta nosi imię wybranej przez Sejm RP Patronki roku. Nasi uczniowie poznali historię tamtejszej szkoły, a także mogli zobaczyć jak wygląda szkoła w Radolinie. Uczestniczyli także w uroczystym apelu, gdzie dzieci i uczniowie zaprezentowali wybrane utwory autorstwa Marii Konopnickiej.
W uroczystości udział wzięli także pan Jakub Gwit – Wójt Gminy Powidz, pan Mirosław Durczyński – Burmistrz Gminy i Miasta Golina oraz pani Żanetta Matlewska – Dyrektor Biblioteki Publicznej w Golinie i radna powiatu konińskiego.

Serdecznie dziękujemy pani Alinie Kozłowskie – dyrektor SP w Radolinie za przyjęcie i gościnę oraz zaangażowanie w zakończenie naszego przedsięwzięcia.

Uczennice klasy 8: Anna Lauer, Zuzanna Michałowska oraz Lenac Bocheńska przedstawiły historię Powidza oraz naszej szkoły.
Autorką prezentacji jest Anna Lauer