18 X b.r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji XXII Dnia Papieskiego. Idea tak zwanego „Dnia Papieskiego” narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski w 1999 r. Jego obchody na stałe związały się z niedzielą poprzedzającą 16 października, a więc dzień wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Podczas Dnia Papieskiego pochylamy się co roku nad jednym z aspektów nauczania Jana Pawła II. Zgłębiając to, co mówił do nas  nasz Wielki Rodak, przypominamy sobie jego niezwykłe życie i dziękujemy Bogu za jego osobę. Tegoroczne hasło to „Blask prawdy”. Uczniowie z klasy 8 i 4 przedstawili krótką refleksję na temat prawdy i wymagań z nią związanych, a uczniowie kl. 3 podsumowali i zaprosili do wprowadzenia prawdy i kroczenia każdego dnia coraz wyżej w piosence: „Góry do góry”

        Święty Jan Paweł II podczas jednej z pielgrzymek do Ojczyzny na spotkaniu z młodzieżą na Westerplatte powiedział bardzo ważne i wciąż aktualne słowa, które są wezwaniem dla każdego z nas.

„Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali”.