Uczniowie klasy III, IV oraz V wraz z wychowawcami, panią Moniką Brzana, Anną Nowaczyk, Justyną Stasiak oraz panem Radosławem Czaplińskim wybrali się na 3-dniową wycieczkę do Srebrnej Góry. Pierwszy dzień ( 26.09.2022 r.) rozpoczęliśmy od pełnego emocji spływu pontonowego Przełomem Bardzkim( Nysa Kłodzka). Płynęliśmy pradawną doliną pomiędzy wysokimi skałami, ale wcale nie było łatwo…Przekonaliśmy się, że praca zespołowa czyni cuda. Dodatkową atrakcją był ekscytujący przejazd kolejką turystyczną. Następnie przyszła kolej na Folwark Szyfrów. Naszym zadaniem było rozwiązywanie zagadek i odnalezienie ukrytej pieczątki. Grupa, która jako pierwsza zdobyła pieczątkę, musiała odbić ją na specjalnej mapie. Zadania nie należały do łatwych, ale wszystkie grupy poradziły sobie wzorowo😀 Wieczorem zakwaterowaliśmy się w Sokółce Pension, zjedliśmy przepyszną pizzę oraz jeszcze pyszniejsze lody😀

Drugi dzień wycieczki zaczęliśmy od zwiedzania Twierdzy Donjon w towarzystwie żołnierza regimentu pruskiego. Poznaliśmy historię największej górskiej twierdzy w Europie, obejrzeliśmy pokaz strzału z broni czarnoprochowej oraz wysłuchaliśmy opowieści o życiu w koszarach. Po wyśmienitym obiedzie udaliśmy się na emocjonujący zjazd tyrolką oraz zajęcia alpinistyczne na ściance wspinaczkowej. Jesteśmy bardzo odważni i prawie wszystkim udało się zjechać! Podczas gdy część z nas zjeżdżała na tyrolce, inni zagrali mecz piłki nożnej na mini orliku z przepięknym widokiem. To chyba jedyne takie miejsce w którym można grać w piłkę nożną i cieszyć swoje oko niesamowitym krajobrazem. Gdy zaszło słońce przyszedł czas na ognisko, które spędziliśmy w miłej i rozśpiewanej atmosferze. Na zakończenie odpaliliśmy armatę! Po kolacji wróciliśmy do hotelu i zmęczeni, ale zadowoleni zasnęliśmy w oczekiwaniu na kolejną przygodę.

Ostatni dzień w Srebrnej Górze upłynął nam na wciągającej grze terenowej ” 10 srebrnych talarów”. Zostaliśmy podzieleni na 3 drużyny i dostaliśmy mapę. Naszym zadaniem było odnalezienie jak największej liczby srebrnych talarów, które zostały ukryte w różnych miejscach Srebrnej Góry. Nie było tak łatwo…Rozwiązywaliśmy zagadki logiczne, pytaliśmy mieszkańców o wskazówki i koniec końców znaleźliśmy mnóstwo srebrnych talarów. I tu nasza niesamowita i pełna atrakcji wycieczka do Srebrnej Góry się kończy. Wycieczka byłą niesamowita! Z niecierpliwością czekamy na następną!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji: