Świetlica szkolna przystąpiła do realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Świetliczaki na tropie … kolorów świata”. Jest to już trzecia edycja projektu, podczas której uczniowie zwiedzali będą poszczególne kontynenty, symbolizowane przez kolory flagi olimpijskiej. W module niebieskim dot. Europy dzieci poznają m.in. powitania w różnych krajach europejskich i wykonają zawierający je mini-słowniczek, poznają kraj muminków i klocków lego, historię igrzysk olimpijskich oraz sylwetki wielkich malarzy. Moduł żółty to Azja. Dzieci poznają w nim tradycje parzenia herbaty i wykorzystają ją do kreatywnych prac plastycznych, stworzą „chińskiego smoka”, czy poznają tradycyjny japoński teatr Kamishibai. W czarnym module afrykańskim będzie czas na odkrywania Madagaskaru, afrykańskich plemion, najdłuższej rzeki, czy śladów Stasia i Nel. W module czerwonym dot. Ameryki wykonamy m.in. aleję gwiazd a w module zielonym poznamy Australię i Oceanię. Nie zabraknie też modułu kolorowego, wspólnego dla wszystkich kontynentów, w którym poznamy m. in. flagi i słynne budowle oraz odbędziemy wyjątkową kulinarną podróż dookoła świata.

Celem projektu jest rozwijanie u dzieci i młodzieży umiejętności współistnienia z przyrodą, uwrażliwienie ich na jej piękno i potrzebę ochrony, działanie na rzecz ochrony różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie naszego kraju i świata oraz rozwijanie zdolności manualnych i kreatywności.