Uczenie się piosenek to jeden z najprzyjemniejszych sposobów poznawania języka. Pozwalają osłuchać się w sposób naturalny i przyjemny z melodią języka, ułatwiają poznawanie nowych słów i fraz, pomagają uczyć się poprawnej wymowy. Mając to wszystko na uwadze, z okazji obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych, zaprosiliśmy uczniów klas 5-8 uczących się języka niemieckiego do udziału w konkursie „Singend Deutsch lernen”. Laureatkami konkursu zostały:

I miejsce – Dominika Grylewicz z klasy 6, która oprócz śpiewu zagrała również na keyboardzie.

II miejsce – Lena Pietrowicz oraz Aleksandra Barczak z klasy 5

III miejsce – Iga Grad z klasy 5 oraz Zuzanna Michałowska z klasy 8

Wyróżnienia otrzymały:

Klara Piekarzewicz, Maria Foremska, Natalia Szyperska i Anna Menes z klasy 5. Amelia Kapczyńska z klasy 7 oraz Anna Graczyk z klasy 8.

Laureatki nagrodzone zostały upominkami i pozycjami do nauki języka niemieckiego pozyskanymi od sponsorów. A po ich wręczeniu na scenie jeszcze raz wystąpiła Dominika, tym razem acapella a do jej wykonania dołączyła publiczność.

Dominika podczas nagrania (część występu) i acapella podczas wręczenia nagród.