To był już ostatni dzwonek dla uczniów klas VIII Szkoły Podstawowej im. Kompanii Powidzkiej 1918 r. w Powidzu. Dzień 23.06.2022 r. zapamięta każdy ósmoklasista, nauczyciel powidzkiej szkoły oraz z pewnością rodzice naszych absolwentów. W godzinach dopołudniowych uczniowie klasy VII mieli niezwykłą niespodziankę dla swoich starszych kolegów i koleżanek, a mianowicie przygotowali o nich prezentację. Ósmoklasiści nie kryli wzruszenia…Ponadto otrzymali własnoręcznie przygotowane mydełka ze szczególną dedykacją. Następnie zabrzmiał ostatni dzwonek i szpalerem opuścili mury naszej szkoły… Był to również ostatni dzwonek dla p. Tomasza Tritta, który tego dnia zakończył okres 2- letniej pracy w naszej szkole. Serdecznie dziękujemy za lekcje i okazaną pomoc w zrozumieniu podstawowych praw fizyki. O godz. 16:00 przyszedł czas na oficjalne zakończenie nauki w murach powidzkiej podstawówki. Wręczone zostały świadectwa ukończenia szkoły podstawowej z wyróżnieniem.

Klasa VIII A:

1.Pola Majchrzak- średnia 5, 61, wzorowe zachowanie

2. Bożena Choryan- 5, 16, wzorowe zachowanie

3. Eliza Indycka- 5,05, wzorowe zachowanie

4. Szymon Marysiak- 4,83, zachowanie wzorowe

5. Jakub Andrzejewski- 4,88, zachowanie bardzo dobre

Klasa VIII B:

1.Nadia Brzezińska- 5,44, zachowanie wzorowe

2. Lena Strzelczyk- 5, 28, zachowanie wzorowe

3. Nina Petelska- 5, 23, zachowanie wzorowe

4. Victoria Ficer- 4, 78, zachowanie wzorowe

Uczennice Pola Majchrzak oraz Nadia Brzezińska otrzymały statuetki  Najlepszych Absolwentek Szkoły Podstawowej im. Kompanii Powidzkiej 1918 r. w Powidzu. Pierwszym trzem uczennicom z każdej klasy, które otrzymały świadectwa z wyróżnieniem Wójt Gminy Powidz- Jakub Gwit wręczył stypendia naukowe za II semestr roku szkolnego 2021/ 2022. Uczennica klasy VIII A- Pola Majchrzak zdobyła tytuł laureata Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego Olimpus. Ponadto zostały wręczone statuetki i specjalne nagrody od Wójta Gminy Powidz dla drużyny piłki ręcznej chłopców, która zajęła III miejsce w Półfinale Mistrzostw Wielkopolski w Piłce Ręcznej Chłopców. W skład drużyny wchodzili następujący uczniowie klas ósmych: Łukasz Kosecki, Oliwier Kwapich, Gracjan Luranc, Adrian Marszalek, Szymon Marysiak, Maksymilian Szuflitowski, Stanislaw Waseńczuk, Kacper Grabowski, Gracjan Matuszyński

Na zakończeniu roku szkolnego 2021/ 2022 klas ósmych zostały wręczone przez p. Dorota Wareńczak, p. Magdalena Lauer oraz ks. Marcin
Maciejewski podziękowania dla uczniów udzielających się w Samorządzie Szkolnym oraz wolontariuszy. Nie mogło również zabraknąć podziękowań dla rodziców uczniów klas ósmych. Wyróżnieni rodzice: Adrianna Roszak- Indycka , Agnieszka Marszałek ,Wioletta Majchrzak, Monika Andrzejewska, Marta Brzezińska, Aneta Ficer, Ewa Petelska, Aleksandra Tocha, Agnieszka Kowalik. Jeszcze raz dziękujemy za okazaną pomoc. Na zakończenie klasa VIII A i VIII B po raz ostatni wystąpiła razem na scenie. .. Coś się kończy, a coś zaczyna…

Powodzenia Kochani Uczniowie!