Ostatni dzień naszej wycieczki w Kotlinę Jeleniogórską rozpoczęliśmy od wizyty w Centrum Informacyjnym Karkonoskiego Parku Narodowego. Miejsce to jest położone w malowniczej scenerii. Wzięliśmy tam udział w bardzo interesujących warsztatach dot. fauny i flory Karkonoskiego Parku Narodowego. Największą frajdę sprawiła nam obserwacja zebranych na łące roślin pod mikroskopem oraz poszukiwanie minerałów na ” podłogowej mapie”. Z centrum udaliśmy się do Karpacza, gdzie był czas na zakup pamiątek oraz regionalnych przysmaków. Wieczorem wróciliśmy do naszego ukochanego Powidza. Niektórzy z nas po raz pierwszy byli w górach i stwierdzili, że jeszcze tu powrócą… Wycieczkę zaliczamy do udanych! Dziękujemy BUT Orchowscy ze Słupcy za wzorową organizację naszej wyprawy, panu pilotowi Andrzejowi za pokazanie mam wielu ciekawych miejsc oraz panu kierowcy Krzysztofowi za bezpieczną podróż 😀

Anna Nowaczyk