Dziś był wyjątkowy dzień! Uczniowie klas VII, VIII A i VIII B wraz z wychowawcami oraz panem dyrektorem Sławomirem Skudzawskim oraz p. Tomaszem Trittem udali się do Przybrodzina, aby wspólnie świętować Dzień Dziecka. Emocje towarzyszyły nam już od samego początku, gdyż ogłoszony został Wielki Konkurs o Wielką Nagrodę Dyrektora Szkoły w Powidzu. Zarówno chłopcy, jak i dziewczyny rywalizowali w następujących konkurencjach: bieg na 50 jardów, rzut piłeczką palantową, żonglerka piłką nożną, sudoku, konkurs wiedzy o kulturze, układanie wiersza, piosenka, quiz niespodzianka oraz konkurs kulinarny. Po podsumowaniu wyników okazało się, że wygrała klasa VIII A (28 punktów), a drugie miejsce zajęły klasy VIII B oraz VII ( 23 punkty). Ponadto, pogoda była łaskawa i dzięki niej uczniowie spędzili czas na wspólnych zabawach integrujących grupę rówieśniczą. W ramach przygotowania do Balu Ósmoklasisty wszyscy zatańczyli poloneza na promenadzie. Co więcej, troje uczniów zabrało wędki i odkryło nowy gatunek ryby- NIC. Nie obyło się również bez kiełbasek z grilla, które były perfekcyjnie wysmażone przez chłopców z klasy VIII A. Bardzo dziękujemy Adrianowi Marszałkowi za zorganizowanie stołów, krzeseł oraz grilla. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Jeszcze raz wszystkiego dobrego Nasze Kochane Dzieci! Spełnienia marzeń!

Wasi nauczyciele

Zwycięski wiersz klasy VIII A

Kończy się szkoła, zaczynają wakacje,

a w Powidzu czekają na was przeróżne atrakcje.

Zamki dmuchane, lody i las,

wszystko to zachwyci was!

Nad jeziorem wygrzewać się można

i skosztować pysznego kurczaka z rożna.

Mamy tu również przepiękne plaże,

o wygrzewaniu się na nich od dawna marzę.

Jeśli na granie w piłkę masz chęć,

na nasz orlik szybko pędź.

Czekamy na Ciebie tu drogi kolego,

przyjeżdżaj szybko do Powidza naszego!

Wiersz klasy VIII B

Kiedy wakacje przybywają,

ptaszki śpiewać zaczynają,

znikają chmurki, wschodzi słońce,

motyle latają na łące.

Idę na ryby, nie mam podbieraka,

lecz mam kompana Adriana Guziaka.

Adrian daleko wędką zarzuci,

nikt się przy nim na rybach nie smuci.

Wiersz klasy VII

Wakacje w Powidzu, jak komedia wesołe,

Wakacje w Powidzu, jak kwiaty kolorowe,

Wakacje w Powidzu zawsze miłe,

Gdy stąd odjedziesz smutną będziesz miał minę.

Mamy jezioro błękitne, jedzenie wspaniałe

Na tych wakacjach nie będzie nudno wcale.

Krajobraz powidzki oślepia swym pięknem

Zobaczysz lasy, łąki, pola I wiele cudów dookoła.

W lesie ptaki śpiewają,

Nad jeziorem latają.

Nie zanudzisz się tu,

Bo atrakcji mamy około stu.