W roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła bierze udział w projekcie Samorządu Województwa Wielkopolskiego  „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2020”, realizując podprojekt Uczniowskie Laboratorium Informatyczne  4-8, którego głównym celem jest podniesienie kompetencji uczniów w zakresie wykorzystania narzędzi technologii informacyjno-komunikacyjnych.

W ramach projektu otrzymaliśmy laptopa, 25 tabletów, 2 zestawy klocków Lego Education Spike Prime, zestawy do programowania ScottieGo! i Be Creo  oraz aparat fotograficzny.

Zajęcia realizowane są od listopada 2021 roku do maja 2022 roku  przez 16 osobową grupę uczniów z klasy V i VI.

Tematyka zajęć obejmuje: bezpieczeństwo w sieci, programowanie, tworzenie i edycja zdjęć i filmików, programy i aplikacje wspierające ucznia w zrozumieniu współczesnego świata.