Irlandia była dziś motywem przewodnim międzyszkolnego konkursu ” Shamrock”. W naszej szkole spotkali się uczniowie wraz z nauczycielami z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych z Witkowa, Szkoły Podstawowej nr 1 z Witkowa, Szkoły Podstawowej nr 2 z Witkowa, Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Orchowie, Szkoły Podstawowej z Ostrowitego oraz Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Mielżynie. Wszyscy mieli okazję dowiedzieć się więcej o Zielonej Wyspie, a następnie sprawdzić się w I edycji międzyszkolnego konkursu” Shamrock”. Rywalizacja była zacięta. Klasyfikacja przedstawia się następująco:

1 miejsce- SP Powidz w składzie: Nadia Brzezińska oraz Lena Strzelczyk ( klasa VIII B), Pola Majchrzak oraz Zofia Waseńczuk ( klasa VIII A)

2 miejsce- SP 1 Witkowo

3 miejsce- SP Ostrowite

W czasie trwania konkursu wiedzy o Irlandii pozostali uczniowie wzięli udział w warsztatach mydełkowych – Soap Workshop prowadzonych przez panią Dorotę Wareńczak. Pod czujnym okiem opiekuna powstały zielone mydełka w kształcie koniczyny. Młodzi chemicy byli zachwyceni! Ponadto w SP w Powidzu odbył się międzyszkolny konkurs na nakrycie głowy związane z Dzień Świętego Patryka. Kapelusze były nie tylko starannie wykonane, ale również bardzo pomysłowe. Komisja konkursowa przyznała punkty w trzech kategoriach:

1 miejsce- ZSP Mielżyn

2 miejsce- SP2 Witkowo

3 miejsce- ZSP Witkowo

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy za przybycie oraz miłą atmosferę! Zapraszamy za rok do Powidza!

Dorota Wareńczak

Anna Nowaczyk