Walentynki to święto, które obchodzimy od niedawna, ale zyskuje ono coraz większą popularność. Jest to nie tylko dzień zakochanych, par i małżeństw, ale również świetna okazja do świętowania miłości, przyjaźni i życzliwości ze swoimi uczniami. Oto kilka pomysłów zrealizowanych na walentynki w świetlicy.

1. Napisz mi coś miłego…

Na plecach uczestników zabawy przypinamy duże serca. Zadanie polega na napisaniu każdemu z uczestników na sercu czegoś miłego. Zabawa toczy się w rytm muzyki, a na koniec oglądamy swoje walentynkowe kartki.

2. Poczta walentynkowa

Jedną z najpopularniejszych zabaw na walentynki w szkole jest niewątpliwie poczta walentynkowa. W tygodniu poprzedzającym walentynki, uczniowie, którzy chcą wyrazić uczucia swoim sympatiom czy drugim połówkom przygotowują kartki walentynkowe, wrzucają je do specjalnie przygotowanego pudełka.

3. Zakładka do książki

Warto pamiętać wtedy o naszej rodzinie i przyjaciołach i wręczyć im jakiś drobny prezent z tej okazji. Zakładka do książki nada się do tego idealnie.

Taka sercowa zakładka do książki to upominek nie tylko romantyczny, lecz także praktyczny. Nieśmiali mogą go wsunąć do koperty z wyznaniem miłosnym dla swojej walentynki, co sprawi, że niespodzianka będzie podwójna.

Dzień świętego Walentego

To dzień dobry dla każdego !

W tym dniu wszyscy to wyznają

Że chcą kochać i kochają !

4. Lizak walentynkowy

Wspólne przygotowywanie lizaków to świetny pomysł na zabawę z dziećmi. Dzięki kreatywności, pomysłowości każdy lizak jest niepowtarzalny i indywidualny.

5. Walentynka z moim portretem

Praca plastyczna zawsze kreuje w najmłodszych pokoleniach otwartość, życzliwość, szczerość. Portret walentynkowy jest indywidualną interpretacją naszych uczuć względem najbliższych.

6. Gazetka walentynkowa

7. Malowanie twarzy

Dzieci niewątpliwie przeżywają każdy akcent, który wpływa na ich samopoczucie. Dlatego też miały pomalowane twarze w serduszka- duże i małe. Radość była niesamowita.

Miłym akcentem upamiętniającym obchodzone Święto Zakochanych w świetlicy i szkole, było poczęstowanie każdego ucznia słodkim podarkiem – lizakiem.