03.02.2022r. uczniowie klas od pierwszej do trzeciej uczestniczyli w spotkaniu online z  Waldemarem Cichoniem, autorem książek o niesfornym, zwariowanym  kocie  imieniem Cukierek. Pisarz opowiedział dzieciom o tym jak narodził się pomysł na  książkę. Autor przeczytał  jedną z przygód niesamowitego, szalonego kota Cukierka. W trakcie spotkania dzieci zobaczyły prawdziwego „Cukierka” i kotkę o zabawnym imieniu Tradycja. Kilka dni wcześniej, uczennice klasy ósmej Nina i Marta czytały fragmenty książki „Cukierku, ty łobuzie” młodszym koleżankom i kolegom w ramach akcji „Starsi czytają młodszym”. Przygody niesamowitego kota zaciekawiły dzieci a  z biblioteki szkolnej zostały wypożyczone wszystkie egzemplarze książki. W konkursie plastycznym, przedstawiającym bohatera cyklu książek wzięło udział wielu uczniów. Jak wygląda Cukierek przedstawiony przez dzieciaki dowiecie się niebawem.

E. Skudzawska