W tym roku, jak w kilku poprzednich latach,  w miesiącu październiku obchodziliśmy  Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.  Tegoroczne hasło miesiąca brzmiało: „Bajki i baśnie z całego świata”. W  szkole z tej okazji uczniowie klasy drugiej i trzeciej  przygotowali przedstawienie pod tytułem: ”W krainie bajek”. Na widowni zasiedli uczniowie klasy pierwszej i przedszkolaki, które zostały gościnnie zaproszone na spektakl. Znakomita gra aktorska dzieci oraz ich  barwne stroje wszystkim bardzo się podobały a klimat przedstawienia  dopełniła zabawa i korowód taneczny przy dźwiękach znanych piosenek. Rozstrzygnięty został konkurs  „Wiedzy o bajkach ”. W konkursie wzięło udział 21 osób, które udzieliły poprawnych odpowiedzi ze znajomości bajek. Spośród uczestników konkursu wylosowano trzy osoby, które otrzymały nagrody książkowe: Dominika Grylewicz klasa piąta, Stanisław Nawrocki klasa pierwsza, Dżesika Golińska klasa druga. Pozostali uczniowie otrzymali plany lekcji. Uczniowie klasy pierwszej otrzymali wyprawkę czytelniczą w ramach akcji „Mała książka, wielki człowiek” organizowanej przez Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Instytut Książki.